Wizyta Portugalskiego wykładowcy

22.05.2024 Wymiana pracownicza

W ubiegłym tygodniu nasza uczelnia, w ramach programu Erasmus+, gościła wykładowcę Jorge Arede z uniwersytetu Institute Polytechnic of Viseu w Portugalii.

Poprowadził on gościnny wykład dla studentów kierunku fizjoterapia, a także publiczne seminarium naukowo-metodyczne dla studentów i pracowników na temat identyfikacji talentów i najważniejszych aspektów rozwoju potencjału zawodników w sportach zespołowych. Wykładowca jest autorem wielu publikacji naukowych i metodycznych na ten temat.

Posiada bogate doświadczenie szkoleniowe i trenerskie. Trenerem koszykówki został w 2005 roku, a potem jego doświadczenie tylko się poszerzało. Miał okazję pracować w różnych klubach, zarówno w Portugalii, jak i za granicą i posiada różne certyfikaty w zakresie siły i przygotowania zawodników. Był trenerem siły i przygotowania fizycznego męskiej reprezentacji Portugalii do lat 16 oraz opiekunem stażystów trenerskich na różnych poziomach.

Warto wspomnieć, że jest on również członkiem-założycielem Portugalskiego Stowarzyszenia Trenerów Siły i Kondycji w Koszykówce.

Jesteśmy bardzo dumni, że nasz uniwersytet jest często odwiedzany przez profesjonalistów z różnych dziedzin, którzy dzielą się swoimi najlepszymi praktykami i doświadczeniem.

katowice_dla_odmiany.svg2.png3.pngpion-1.jpg
rgblogo-metropolia-pelne-fuksja-1000px.jpg6.png