Mobilność pracowników zagranicznych

24.05.2024 Wymiana pracownicza

Wymiana zagraniczna pracowników w ramach programu Erasmus+ dotyczy także szkolenia i nabywania nowych, wartościowych umiejętności. My z przyjemnością się nimi dzielimy, dlatego też pracownicy zagraniczni chętnie nas odwiedzają.

Dlatego też w celu szkoleniowym przyjechały do nas Panie z Turcji. Jedna z nich jest związana z wydawnictwem uczelnianym, z kolei druga z biblioteką. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu naszych pracowników Panie miały okazję dowiedzieć się jak pracuje dział edytorski wraz z wydawnictwem na naszej uczelni, poznać nowości branżowe oraz nabyć nowych umiejętności redakcyjnych. Był także czas na dyskusję oraz wymianę doświadczeń oraz dobrych praktyk.

Jednak to nie wszystko, gdyż mieliśmy okazję gościć także wykładowczynię z Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu Mgr Klarę Botkovą. Głównym celem wizyty było wzmocnienie partnerstwa między naszymi uniwersytetami oraz wymiana najlepszych praktyk i doświadczeń w dziedzinie adaptowanej aktywności fizycznej.
Dzięki wydarzeniom, które odbyły się podczas AWFalii, nasz gość miał okazję zobaczyć jak odbywają się zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla osób niedosłyszących oraz mecz goalballa z udziałem utytułowanych paraolimpijczyków.
Cieszymy się z wizyt, które pozwalają na wymianę doświadczeń między naszym wykwalifikowanym personelem a pracownikami z innych najlepszych uczelni.

katowice_dla_odmiany.svg2.png3.pngpion-1.jpg
rgblogo-metropolia-pelne-fuksja-1000px.jpg6.png