Inauguracja projektu BeMW

13.12.2023 BeMW

W minionym tygodniu, w dniu 8.12.2023 odbyła się wyczekiwana inauguracja projektu Erasmus+ BeMW – Będziesz Mógł Więcej.

Głównymi uczestnikami wydarzenia byli przedstawicieli Uniwersytetów Trzeciego Wieku ze Śląska, a dokładnie z Łaz, Cieszyna, Bytomia, Siewierza, Skoczowa oraz Bielska-Białej. Dodatkowo swoją obecnością zaszczycili nas: Prof. Miroslava Pridalova (z Palacký University Olomouc), Pani Iwona Szreter-Kulisz (Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice), wybitny Prof. Jan Ślężyński, Prof. Ilona Pokora, Prof. Anna Polak, Prof. Wiesław Garbaciak, Dr Zbigniew Pawelak, Dr Dariusz Pośpiech oraz Kierownik Centrum Współpracy Międzynarodowej, mgr Piotr Rodak. Wielkie otwarcie projektu w imieniu JM Rektora AWF Katowice przeprowadził Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów dr hab. Rajmund Tomik, prof. AWF Katowice.

Pierwsza część wydarzenia składała się z wykładów, a ten inauguracyjny przedstawiła dr hab. Izabela Zając-Gawlak, prof. AWF Katowice – prekursorka projektu. Opowiadała ona skąd wziął się pomysł na stworzenie projektu i pierwszych pilotażowych badaniach, które pozwoliły zgłębić temat i nakreślić kierunek jego dalszego rozwoju. Po krótkiej przerwie, kolejny wykład o temacie „Co nas rusza? Czyli w jaki sposób funkcje motoryczne, poznawcze i emocjonalne powiązane są w naszym mózgu”, poprowadziła dr n.med. Anna Szczegielniak.

Po części wykładowej, uczestnicy nabrali sił podczas obiadu a następnie udali się na warsztaty ruchowe. W ich trakcie ćwiczący poznali serię ćwiczeń przygotowawczych do żonglowania, a na ich twarzach gościł zarówno uśmiech jak i skupienie. Zadaniem ćwiczeń jest zarówno popraw kondycji, pamięci, koordynacji, jak i również samopoczucia seniora.

Jednym z efektów końcowych projektu Będziesz mógł Więcej będzie podręcznik z opisem ćwiczeń żonglowania (w wersji papierowej oraz cyfrowej), a także filmiki z instruktażem ćwiczeń. Wszystko to razem stanie się doskonałą bazą dla przyszłych trenerów jak osób chcących sprawdzić skuteczność naszego projektu.

Wszystkim, którym udało się uczestniczyć w wydarzeniu dziękujemy, a całą resztę zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami projektu na jego stronie internetowej lub facebooku.

katowice_dla_odmiany.svg2.png3.pngpion-1.jpg
rgblogo-metropolia-pelne-fuksja-1000px.jpg6.png